TARİHÇE

1959 YILINDA HASAN VE FAİK DEMİRCİ Kardeşler tarafından Nikelajlı Karyola başlıkları ile PARLA DEMİR SANAYİİ olarak başlayan MADENİ MOBİLYA VE SOMYA TELİ, YAY imalatımız 1980 yılına gelene kadar Türkiye genelinde çok iyi bir performans göstermiştir. Bu yıldan sonra bu üretim ekonomik ömrünü doldurmuştu.

1980 YILINDA Madeni Mobilyada Sandalye ve Masaya geçiş yapıldı. Demir kısmında da OTOMOTİV, BEYAZ EŞYA Yan sanayii yanında Toplu İğne, Ataç Teli, Zımba Teli gibi ürünlerin imalatları yapıldı.

1983 yılında HANEDAN MOBİLYA SANAYİİ Şirketini kurduk ve mobilya imalatını burada yapmaya başladık.

 İç mekanlar, balkonlar ve restoranlar için SANDALYE VE MASALAR yaparken diş mekanlar için de KAMP YATAKLARI, PİKNİK KOLTUKLAR, PİKNİK MASALARI, ŞEZLONG V.S. İle ürün yelpazemizi genişlettik. TÜRKİYE genelinde Mobilya Mağazalarına ürün verirken Orta Doğu Ülkelerine de Ürün gönderiyorduk.1990 lı yıllarda yurt içinden ve yurt dışından büyük MARKETLER açılmaya başlayınca bizim de bu marketlerin tamamıyla çalışma imkanımız oldu.

1992 yılında HOLLANDA’DA katıldığımız ticari sergide ürünlerimiz çok beğenilince aynı yıl Hollanda’da yapılan uluslararası VTB92 Fuarına davet edildik, orada da çok olumlu geri dönüşler aldık.

2008 yılında imalatımızı OSB ye alınca Büyük mobilya üreticilerine metal ara ürünler ve bitmiş ürünler yapmaya başladık.

2022 yılında PANDEMİDEN dolayı mağazalardaki, satışlar etkilenince bizde ağırlıklı ARGE çalışmaları ile gün geçirdik. Nihayet 2023 yılında kenarda duran kalıp ve makinalarımızı devreye alarak SANDALYE VE METAL İSKELETLERİ, MASA VE AYAKLARI, SEHPALAR, SEHPA METAL İSKELETLERİ, PİKNİK VE KAMP YATAKLARI ile internet üzerinden satışlara dönmüş olduk.

Web: www.hanedan.com.tr

mail: hanedan@hanedan.com.tr